Şehzade Cihangir Tolga Sarıtaş

Sehzade-Cihangiri-Kim-Oynuyor

Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan’da doğma oğlu Şehzade Cihangir, 1531 yılında kambur olarak dünyaya gelmiş, hiç evlenmemiş ve hiç haremi olmamış bir şehzadedir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni sezon bölümlerinde Şehzade Cihangir’in büyümüş halini “Sende Gitme” ve “20 dakika” adlı dizlerle tanıdığımız oyuncu Tolga Sarıtaş canlandıracaktır. Şehzade Cihangir’in büyümüş halini oynayacak olan Tolga Sarıtaş 1991 İstanbul doğumludur. Kaledeki Yalnızlık ve Bahtı Kara gibi sinema filmlerinde de yer almış olan Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.

Tolga Sarıtaş geleceği parlak çocuk oyuncular arasında yer almaktadır. Oyunculuğu ile Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısının da ilgisini çeken Tolga Sarıtaş’a, Şehzade Cihangir rolü teklif edilmiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin 2013-2014 sezonunda Cihangir Sultan’ı bakalım Tolga Sarıtaş nasıl canlandıracak.

Şehzade Cihangir büyüyüp sancak yaşı geldiği zaman Kanuni tarafından Amasya Valiliğini vaad etmiştir. Ancak bir nedenden olayı Şehzade Cihangir sancak istememiştir. Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’da doğma oğlu Şehzade Mustafayı kendi öz kardeşlerinden daha çok seven Cihangir, Şehzade Mustafa’nın boğdurulmasından sonra bu acıya dayanamadığı için öldüğü söylenmektedir. Şehzade Mustafa’nın boğduruldu sene Cihangir Halep’te vefat etmiştir.

3 Responses

  1. buket dedi ki:

    harika rol yapıyor..

  2. can dedi ki:

    Oyunculuk bu kadar gercekci olabilir.o duygu ancak bu kadar seyirciye verilebilir.harikaydi…..

  3. ali dedi ki:

    Kesinlikle en iyi dizilerde sıkça başrol verilmesi lazım çok güzel oynuyor bayıldm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir