Muhteşem Yüzyıl Nergisşah Sultan Kimdir?

Nergissah-Kimdir

Nergisşah Sultan Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yeniden gündeme gelmiş ve izleyicilerin merak alanına girmiştir. Mina Nur Kaymas isimli minik oyuncumuzun canlandırdığı Nergisşah Sultan, Kanuni Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’dan doğma oğlu Şehzade Mustafa’nın kızıdır ve 1536 yılında Amasya’da dünyaya gelmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür’ün canlandırdığı Şehzade Mustafa’nın Ayşe Hatun’dan doğma kızı Nergisşah Sultan kimdir, Nergisşah’ın Sultan’ın büyümüş halini kim oynuyor gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulacaksınız. Şehzade Mustafa’nın kızı Nergisşah Sultan’ı. Mina Nur Kaymas canlandırmaktadır.

Nergisşah Sultan

Kanuni Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’dan doğma oğlu Şehzade Mustafa’nın kızı olan Nergisşah Sultan 1536 yılında Amasya’da dünyaya gelmiştir. Şahzade Mustafa o yıllarda Manisa sancağında görev alırken Kanuni Sultan Süleyman tarafından Amasya sancağına sürgün edilmişti. Sultan Süleyman’ın oğlunu Amasya’ya sürgün ettiği zamanlarda doğan Nergisşah hakkında tarihte çok bir bilgi bulunmamaktadır. Yalnızca doğum yılı ve evliliği hakkında tarihte Nergisşah hakkında bilgiler yer alıyor. Nergisşah Sultan büyüdüğü zaman şair, tarihçi, Enderuni ve çeşnigirbaşı, 20 yıl kadar Anadolu Beylerbeyi olarak görev almış olan Damat Cenabi Ahmet Paşa ile evlendirilmiştir.

Mina Nur Kaymas Kimdir?

Nergisşah’ı canlandıran çocuk oyuncu  Mina Nur Kaymas çocuk üniversitesinde okuyor!

Mina Nur Kaymas Kanal D’nin sevilen ve geçen sezon final yapan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Yıldız Çağrı Atiksoy’un canlandırdığı Berrin ve Salih Bademci’nin canlandırdığı Hakan’ın kızları Zehra’dır. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Berrin ve Hakan’ın kızları Zehra’yı canlandıran Mira Nur Kaymas, şimdilerde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın Ayşe Hatun’dan doğma kızını canlandırmaktadır.

Mina Nur Kaymas 10-11 yaşlarındadır. Aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl’ın Nergisşah’ı Mina Nur Kaymas, okulunda da çok başarılıdır. Zira kendisi üstün zekalı öğrencilere eğitim veren Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde okumaktadır. Üç aşamalı sınavla öğrenci alan Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nin düzenlediği bu sınavları kolaylıkla atlatarak  eğitim almaya hak kazanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir