Yuvarlak Şal Modeli

Kimileri yuvarlak şal modeli der, kimileri ise panço modeli, lakin adı her ne olursa olsun kış geldiğinde asla vazgeçemediğim ve severek kullandığım üst giyim kıyafetlerimden biridir. aşağıdaki galeride sizlerle yuvarlak şalımın ya da pançomun modelini paylaştım. Beğenmek ...

Simli ipten şal modeli

Simli ipten şal modeli

Kimileri yuvarlak şal modeli der, kimileri ise panço modeli, lakin adı her ne olursa olsun kış geldiğinde asla vazgeçemediğim ve severek kullandığım üst giyim kıyafetlerimden biridir. aşağıdaki galeride sizlerle yuvarlak şalımın ya da pançomun modelini paylaştım. Beğenmek ve yapmak isteyenler, görselleri detaylı bir şekilde inceleyerek yapabilirler.Ancak söylemem gerekiyor ki, yapımı biraz uğraştırıcı.

Malzemeler

  • 4.5 numara şiş
  • 4 adet alize simli yün
yuvarlak-sal-ornegi

Yuvarlak şal örneği

Yuvarlak şal örneği etek ucundan başlamakta ve yukarıya doğru genişleterek çıkılmaktadır. Modelin omuz kısımlarına doğru olan torsuz yani haruşe işlenen kısmına geçmeden önce bir işlenip bir ilmek boşa bırakılacaktır. Daha sonra boşa bıraktığımız ilmekleri aşağıya kadar sökeceğiz. Yani modelimiz sökmeli şal modelidir. Sanırım şimdi neden uğraştırıcı dediğim anlaşılmıştır:)

yuvarlak-sal-modeli

Yuvarlak şal

Üst kısımları işlemek oldukça basit. İki sıra haruşe gittikten sonra 10 sıra düz, 10 sıra ters işlemeye devam ediyoruz. Tabi ters işlediğimiz kısımda ilmek yeri açmayı da unutmuyoruz. Daha sonra ister benim gibi çiçekler yapabilir ya da hazır düğme kullanabilirsiniz.

gri-sal-modelleri

Etiketler: , , , , , , ,
Pazar, 3 Mart 2013, 11:00 | Moda | 0 Yorum | 1198 Okunma
Yazar LaLe

Siz de Yorum Yapabilirsiniz

Dizi Magazin

Elbise Üzerine Kot Ceket Kombinleri

Elbise Üzerine Kot Ceket Kombinleri

Elbise üzerine kot ceket giymek son dönemlerin popüler giyim tarzları başında geliyor. Sizlere elbise üzerine giyilen ...

Bu Tarz Benim Final Kıyafetleri (20 Aralık)

Bu Tarz Benim Final Kıyafetleri (20 Aralık)

Bu Tarz Benim final gecesi kıyafetleri de nefes kesti. Bu Tarz Benim 20 Aralık gecesi gerçekleşen final akşamında ...

Gönül İşleri 11. Bölüm Kıyafetleri

Gönül İşleri 11. Bölüm Kıyafetleri

Sevilerek her pazar akşamı izlenen Gönül İşleri dizi kıyafetleri 11. bölümde de yine adından söz ettiren ...