2013 Patik Modelleri

Patik modelleri ve çeyizlik patik örnekleri görmek isteyenler için ev hanımlarımızın hazırladığı boncuklu patik süslemeleri ve desenli patik modellerine göz gezdirerek yapılışı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çeyizlik patik modelleri

Kızları ve oğulları için çeyiz hazırlıkları yapan anneler, muhakkak ki evlatlarının çeyizlerinin herşeyden güzel olmasını isterler ve durmadan çeyizlik bir şeyler örer ya da hazır alırlar. Çeyizlerin olmazsa olmazı olan patikler, envaiçeşit renk ve modelleri hem kızların hem de erkeklerin çeyizlerin şüphesiz yer alırlar.

2013 yıında evlenmeyi planlayan ve hazırlıklar yapan çocuklarınızın çeyizlerine patik örmek istiyorsanız, değişik renk ve modellerde örülmüş olan patik modellerine göz atabilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğum çeyizlik patik modelleri arasından en beğendiklerinizi ister aynı renklerde, isterseniz de farklı renklerde örebilirsiniz.

Patik modelleri arasında yer alan süslemeleri de kullanabilir ya da siz daha farklı, daha yeni şeyler üretebilirsiniz. Hayal gücünüzü çalıştırarak bir patik modelini çok farklı model olarak da örebilirsiniz hanımlar.

Üzerine isim yazılı patik modeli

Kırmızı zemin üzerine beyaz ile isim yazılmış olan bu çorap patik modeli kızlarınızın çeyizine çok yakışacaktır. Kırmızı yün ip ile örülmeye başlayan çorap patik modeli, beyaz yün iplik yardımıyla kalp ve isimlerler canlılık kazanıyor. İsimleri ve kalpleri yapmak için, önce kareli bir kağıdın karelerinden yardım alarak kalp ve isimleri çizin, daha sonra da o karelerden yola çıkarak patiğinizi örerken kalp ve isimleri beyaz ip ile işleyin. dilerseniz farklı renkler kullanabilirsiniz.

Bayram şekeri patik modeli

Bayram şekeri ismi verilmiş olan bu patik modeli biraz kafa karıştırıcı bir model olsada, eminim ki siz hamarat hanımlar üstesinden kolay gelirsiniz. Siyah yün ip ile örülmeye başlayan ve uç kısımlarında yeşil desen kullanılmış olan patik modeli kırmızı, sarı, yeşil ve beyaz renklerde ki minik desenler ile tamamlanmıştır.

Çanta patik modeli

İlk çıktığı zamanlarda oldukça popüler olan çanta patik, popülerliğini hiç yitirmedi ve farklı farklı süslemeler ile halen bayanların en ilginç patik modelleri arasında yer almaktadır. Görünümü çantayı andırdığı için bu ismi alan çanta patik modelini ilk görenler, ayağa giymeden nasıl bir patik olduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar.

Üzeri motifli patik modeli

Bu patik modelini örmek oldukça basit, ancak üzerine yapılan motifler için aynı şeyi söylemek biraz zor. Çünkü patik ilk olarak düz renk ile örülüp kısa sürede bitirilirken, üzerinde kullanılacak olan motifleri örmesi ve patiğe dikmesi meşaketli oluyor. Burada ki patik modelinin zemini siyah renkli yün iplikten yapılmıştır. Üstünde ki çiçekler simli naylon iptir. Yaprakları ise yaprak yeşili yeşil renginde ki yün patiklik ipten yapılmıştır.

Çeyizlik Patik Modelleri 2013

Etiketler: , , , ,
Cumartesi, 10 Ocak 2015, 13:00 | Moda | 0 Yorum | 3116 Okunma
Yazar LaLe

Yorum Gönder