Şehzade Cihangir Tolga Sarıtaş

Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan’da doğma oğlu Şehzade Cihangir, 1531 yılında kambur olarak dünyaya gelmiş, hiç evlenmemiş ve hiç haremi olmamış bir şehzadedir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni sezon bölümlerinde Şehzade Cihangir’in büyümüş ...

Sehzade-Cihangiri-Kim-Oynuyor

Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan’da doğma oğlu Şehzade Cihangir, 1531 yılında kambur olarak dünyaya gelmiş, hiç evlenmemiş ve hiç haremi olmamış bir şehzadedir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni sezon bölümlerinde Şehzade Cihangir’in büyümüş halini “Sende Gitme” ve “20 dakika” adlı dizlerle tanıdığımız oyuncu Tolga Sarıtaş canlandıracaktır. Şehzade Cihangir’in büyümüş halini oynayacak olan Tolga Sarıtaş 1991 İstanbul doğumludur. Kaledeki Yalnızlık ve Bahtı Kara gibi sinema filmlerinde de yer almış olan Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.

Tolga Sarıtaş geleceği parlak çocuk oyuncular arasında yer almaktadır. Oyunculuğu ile Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısının da ilgisini çeken Tolga Sarıtaş’a, Şehzade Cihangir rolü teklif edilmiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisinin 2013-2014 sezonunda Cihangir Sultan’ı bakalım Tolga Sarıtaş nasıl canlandıracak.

Şehzade Cihangir büyüyüp sancak yaşı geldiği zaman Kanuni tarafından Amasya Valiliğini vaad etmiştir. Ancak bir nedenden olayı Şehzade Cihangir sancak istememiştir. Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’da doğma oğlu Şehzade Mustafayı kendi öz kardeşlerinden daha çok seven Cihangir, Şehzade Mustafa’nın boğdurulmasından sonra bu acıya dayanamadığı için öldüğü söylenmektedir. Şehzade Mustafa’nın boğduruldu sene Cihangir Halep’te vefat etmiştir.

Etiketler: , , , , , ,
Pazartesi, 12 Ağustos 2013, 17:00 | Magazin | 2 Yorum | 7592 Okunma
Yazar LaLe

2 Cevap "Şehzade Cihangir Tolga Sarıtaş"

  1. buket diyor ki:

    harika rol yapıyor..

  2. can diyor ki:

    Oyunculuk bu kadar gercekci olabilir.o duygu ancak bu kadar seyirciye verilebilir.harikaydi…..

Siz de Yorum Yapabilirsiniz

Dizi Magazin

Örgü Bebek Pantolon Modelleri

Örgü Bebek Pantolon Modelleri

Erkek ve kız bebekleriniz için marifetli ellerinizle örgü bebek pantolonları örebilir, kış aylarında minik ...

Büyük Beden Kışlık Elbiseler 2015

Büyük Beden Kışlık Elbiseler 2015

Kilolu bayanlar için hazır edilmiş birbirinden özel şıklığa ve renklere sahip olan kışlık elbise modellerine ...

Kara Para Aşk 29. Bölümde Giyilen Kıyafetler

Kara Para Aşk 29. Bölümde Giyilen Kıyafetler

Kara Para Aşk dizisi her hafta olduğu gibi bu hafta da şık kıyafet modelleri ile hepimizi ekran başına kilitlemeyi ...