Rüstem Paşa Mihrimah Sultan’la Evlenecek Mi?

Muhteşem Yüzyıl dizisinin 17 Nisan akşamı yayınlanan yeni bölümünde yine nefesler tutuldu ve dizinin bu akşam ki bölümünde oldukça heyecanlı anlar yaşandı ki, en büyük heyecanlı anda Rüstem Paşa’nın Mihrimah Sultan’la evlenme isteği oldu. Rüstem ...

mihrimah-sultan-rustem-pasa-evliligi

Mihrimah Sultan Rüstem Paşa evliliği

Muhteşem Yüzyıl dizisinin 17 Nisan akşamı yayınlanan yeni bölümünde yine nefesler tutuldu ve dizinin bu akşam ki bölümünde oldukça heyecanlı anlar yaşandı ki, en büyük heyecanlı anda Rüstem Paşa’nın Mihrimah Sultan’la evlenme isteği oldu. Rüstem Paşa’nın Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın biricik kızları Mihrimah Sultan’a olan ilgisi aşikardı. Bu ilgiyi gözünden kaçırmayan Rüstem Paşa’nın eşi Nigar Hatun bildiklerini Şah Huban Sultan ile paylaştı. Şah Huban ise böyle bir şeyin mümkün dahi olamayacağını ve her ne olursa olsun buna mani olacağını dile getirdi.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin geçtiğimiz haftaki bölümünde Şah Huban Sultan Hürrem Sultan’a öyle bir oyun oynamıştı ki, Hürrem’in Sultan Süleyman’ın gözünden düşmesine neden oldu. Bu durumda Sultan Süleyman ise Hürrem’i Edirde Sarayı’nda sürgün etti. Ancak Şah Huban Sultan hiçte boş durmaya niyetli değildi ve elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdı. Nigar Hatun’un Şah Huban Sultan’a anlattıkları karşısında Şah Huban Rüstem’i huzuruna çağırdı. Ona büyük bir teklifte bulundu. Hürrem Sultan’ı öldürmesi karşılığında onu divana sokacağını ve hayal ettiği zenginliği vereceğini Rüstem’e söyledi.

Rüstem Paşa Edirne Sarayı’na Hürrem Sultan’ın yanına gitti. Şah Huban Rüstem’in teklifi kabul ettiğini ve Hürrem’i öldürmek için Edirne’ye gittiğini düşündü. Ancak Rüstem çoktan planını yapmıştı. Şah Huban Sultan’ın huzurundayken babasını kullanarak ona hakaret etmesini kaldıramayan Rüstem, Ayas Paşa’dan Sultan Süleyman ile konuşmasını ve onu kızı Mihrimah Sultan’la evlenmesi için önermesini istemiştir. Ayas Paşa bunu yapmış ve Süleyman kararını henüz söylememiştir.

Edirne’ye varan Rüstem, Hürrem’e her şeyi anlattı. “Ya sizi öldürecektim ya da kendi bildiğimi yapacaktım ama ben ikinci yolu seçtim” diyerek Hürrem Sultan’a Mihrimah’la evlenmesinin güçlerine güç katacağını söyledi.

Tarihte Rüstem Paşa ile Mihrimah Sultan evlenmişlerdir. Hürrem Sultan’ın arzusuyla gerçekleşen bu evliliği çok yakında Muhteşem Yüzyıl dizisinde de izleyeceğiz. Mihrimah Sultan ne kadar ki bu evliliğe sıcak bakmasa da Rüstem Paşa ile evlenmeyi kabul etmiştir. Muhteşem Yüzyıl’ın önümüzdeki bölümlerinde Mihrimah Sultan’ın gelin olacağını da göreceğiz. Tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağız, bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler: , , , ,
Çarşamba, 17 Nisan 2013, 23:41 | Magazin | 0 Yorum | 1241 Okunma
Yazar LaLe

Siz de Yorum Yapabilirsiniz

Dizi Magazin

Örgü Bebek Pantolon Modelleri

Örgü Bebek Pantolon Modelleri

Erkek ve kız bebekleriniz için marifetli ellerinizle örgü bebek pantolonları örebilir, kış aylarında minik ...

Büyük Beden Kışlık Elbiseler 2015

Büyük Beden Kışlık Elbiseler 2015

Kilolu bayanlar için hazır edilmiş birbirinden özel şıklığa ve renklere sahip olan kışlık elbise modellerine ...

Kara Para Aşk 29. Bölümde Giyilen Kıyafetler

Kara Para Aşk 29. Bölümde Giyilen Kıyafetler

Kara Para Aşk dizisi her hafta olduğu gibi bu hafta da şık kıyafet modelleri ile hepimizi ekran başına kilitlemeyi ...