Topukları Yumuşatmak İçin Ne Yapmalı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kışın çoraplar içinde kalan ve topuklarda bu nedenle kuruma ve çatlak meydana gelen ayaklar gün yüzüne çıkmaya başladığı için, ayak topuklarındaki sorunları gidermek adına bayanlar doğal çözümler arıyor. Kış aylarında bakımsız kalan ayaklarımızı yaza hazırlamak için ayak peelingi yapmalı, topukları yumuşatmalı ve ...

topuklari-yumusatmak-icin

Topukları yumuşatmak için

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kışın çoraplar içinde kalan ve topuklarda bu nedenle kuruma ve çatlak meydana gelen ayaklar gün yüzüne çıkmaya başladığı için, ayak topuklarındaki sorunları gidermek adına bayanlar doğal çözümler arıyor. Kış aylarında bakımsız kalan ayaklarımızı yaza hazırlamak için ayak peelingi yapmalı, topukları yumuşatmalı ve topuklardaki çatlama problemlerinin önüne geçmeye çalışılmalıdır. Bunun için ise ihtiyacımız olan şeyler ise limon ve aspirindir. Gelin hep birlikte ayak topukları nasıl yumuşatılır, ayaklara nasıl bakım yapılır, güzelliğin bir simgesi olan ayaklara nasıl sağlıklı görünüyor yazımızın devamından öğrenelim.

Saç, makyaj, fit görünüm bir bayanın güzelliği için ne kadar önemli ise, ayakların görünümü de o denli önem arz eder ve bakımı hak ederler. Ayak tırnaklarına pedikür yapılmalı, peeling uygulanmalı, aşırı ayak terlemesi ve kokusu içinde tıbbın en etkili yöntemlerinden yararlanılmalıdır. Ayak topukları için ise, daha doğal ve kolay yöntemler mevcut.

Topuklardaki çatlaklıklar ve topukların kalınlaşmış olması estetik görünümü olumsuz etkilediği için limon ve aspirin karışımından hazırlanan doğal kürü topuklarınıza uygulayarak bu sorunun üstesinde kısa sürede gelebilirsiniz. Öncelikle ayaklarını sıcak bir suyun içinde bekletin ve hemen ardından ponza taşı ile topukları törpüleyin.

Daha sonra ise limon ve aspirin karışımını topuklara uygulayın. Topuğunuzu folyo ile sarın ve 10 dakika o şekilde bekledikten sonra ılık temiz suyla ayaklarınızı yıkayın. İşte ayaklarınızda güzel görünüm elde etmek için yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar.

Etiketler: , , , ,
Pazar, 9 Haziran 2013, 23:30 | Güzellik | 1 Yorum | 1719 Okunma
Yazar LaLe

Yorum Gönder

  1. […] verirken topukları da unutmayan cilt bakımı ve güzellik uzmanlarının tavsiyelerine ve topuk yumuşatmak için ne yapmalı sizler için yer […]