Topukları Yumuşatmak İçin Ne Yapmalı?

topuklari-yumusatmak-icin

Topukları yumuşatmak için

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kışın çoraplar içinde kalan ve topuklarda bu nedenle kuruma ve çatlak meydana gelen ayaklar gün yüzüne çıkmaya başladığı için, ayak topuklarındaki sorunları gidermek adına bayanlar doğal çözümler arıyor. Kış aylarında bakımsız kalan ayaklarımızı yaza hazırlamak için ayak peelingi yapmalı, topukları yumuşatmalı ve topuklardaki çatlama problemlerinin önüne geçmeye çalışılmalıdır. Bunun için ise ihtiyacımız olan şeyler ise limon ve aspirindir. Gelin hep birlikte ayak topukları nasıl yumuşatılır, ayaklara nasıl bakım yapılır, güzelliğin bir simgesi olan ayaklara nasıl sağlıklı görünüyor yazımızın devamından öğrenelim.

Saç, makyaj, fit görünüm bir bayanın güzelliği için ne kadar önemli ise, ayakların görünümü de o denli önem arz eder ve bakımı hak ederler. Ayak tırnaklarına pedikür yapılmalı, peeling uygulanmalı, aşırı ayak terlemesi ve kokusu içinde tıbbın en etkili yöntemlerinden yararlanılmalıdır. Ayak topukları için ise, daha doğal ve kolay yöntemler mevcut.

Topuklardaki çatlaklıklar ve topukların kalınlaşmış olması estetik görünümü olumsuz etkilediği için limon ve aspirin karışımından hazırlanan doğal kürü topuklarınıza uygulayarak bu sorunun üstesinde kısa sürede gelebilirsiniz. Öncelikle ayaklarını sıcak bir suyun içinde bekletin ve hemen ardından ponza taşı ile topukları törpüleyin.

Daha sonra ise limon ve aspirin karışımını topuklara uygulayın. Topuğunuzu folyo ile sarın ve 10 dakika o şekilde bekledikten sonra ılık temiz suyla ayaklarınızı yıkayın. İşte ayaklarınızda güzel görünüm elde etmek için yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar.

Etiketler: , , , ,
Pazar, 9 Haziran 2013, 23:30 | Güzellik | 0 Yorum | 853 Okunma
Yazar LaLe

Siz de Yorum Yapabilirsiniz

Popüler Konular

Medcezir 29. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir 29. Bölüm Kıyafetleri

Son dönemlerin en popüler gençlik dizilerinden birisi olan Medcezir, 29 ...

2014 Yaz Plaj Modası

2014 Yaz Plaj Modası

Yaz sezonuna çok az bir zaman kaldı, havaların güzel gitmesi ve ...

Medcezir 31. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir 31. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir dizi kıyafetleri paylaşımlarımızda sıra geldi bu hafta ...

2014 İlkbahar-Yaz Sokak Modası Trendleri

2014 İlkbahar-Yaz Sokak Modası Trendleri

Her sezon olduğu gibi, 2014 ilkbahar-yaz sezonuna ait sokak modası ...

Tarihte Huri Cihan Sultan Kimdir?

Tarihte Huri Cihan Sultan Kimdir?

Son dönemlerin ses getiren dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl hem ...