Çiçek Hatun Kimdir?

Cicek-Hatun

Çok yakında Kanal D ekranlarında başlayacak olan Fatih Dizisinde Çiçek Hatun’u daha önce uzun süredir Arka Sokaklar dizisinde Zeynep olarak izlediğimiz güzel ve başarılı oyuncu Gamze Özçelik canlandıracak. Pek çok dizide rol alan Gamze Özçelik bu zamana kadar birbirinden farklı karakterlere hayat verdi, ancak bu karakterlerin hepsi bir hayal ürünüydü. Şimdi ise Fatih dizisinde Çiçek Hatun olarak karşımıza çıkacak olan Gamze Özçelik, tarihte yaşamış bir Osmanlı kadınını canlandıracak. Peki Çiçek Hatun kimdir? Fatih dizisinde Gamze Özçelik’in canlandıracağı Çiçek Hatun’u biraz yakından tanıyalım.

Cicek-Hatun-Kimdir

Çiçek Hatun’un Fatih Sultan Mehmet’in eşlerinden birisi ve oğlu Şehzade Cem’in de annesidir. Çiçek Hatun, Fatih Sultan Mehmet’in kendine en yakın hissettiği kadınıdır. Oldukça zeki bir kadın olan Çiçek Hatun, aynı zamanda iş bilirliği ile de ün salıyor. Çiçek Hatun, kendisini Fatih’in yanında diğer kadınlarda ayrıcalıklı kılmak için sürekli geliştirmiştir.

Fatih-Dizisi-Cicek-Hatun

Direkt bir kadın olarak bilinen Çiçek Hatun, lafını asla esirmeyen ve analitik düşünen bir kişiliğe sahip. Fatih’i çok seven ve ondan hiçbir zaman sevgisini ve saygısını esirgemeyen bir kadındır. Ancak her anne gibi onunda annelik güdüsü Fatih’e olan sevgisinden daha ağır basmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir