Muhteşem Yüzyıl Nergisşah Sultan Kimdir?

Nergissah-Kimdir

Muhteşem Yüzyıl dizisinde yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür’ün canlandırdığı Şehzade Mustafa’nın Ayşe Hatun’dan doğma kızı Nergisşah Sultan kimdir, Nergisşah’ın Sultan’ın büyümüş halini kim oynuyor gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulacaksınız. Şehzade Mustafa’nın kızı Nergisşah Sultan’ı. Mina Nur Kaymas canlandırmaktadır.

Nergisşah Sultan

Kanuni Sultan Süleyman’ın Mahidevran Sultan’dan doğma oğlu Şehzade Mustafa’nın kızı olan Nergisşah Sultan 1536 yılında Amasya’da dünyaya gelmiştir. Şahzade Mustafa o yıllarda Manisa sancağında görev alırken Kanuni Sultan Süleyman tarafından Amasya sancağına sürgün edilmişti. Sultan Süleyman’ın oğlunu Amasya’ya sürgün ettiği zamanlarda doğan Nergisşah hakkında tarihte çok bir bilgi bulunmamaktadır. Yalnızca doğum yılı ve evliliği hakkında tarihte Nergisşah hakkında bilgiler yer alıyor. Nergisşah Sultan büyüdüğü zaman şair, tarihçi, Enderuni ve çeşnigirbaşı, 20 yıl kadar Anadolu Beylerbeyi olarak görev almış olan Damat Cenabi Ahmet Paşa ile evlendirilmiştir.

Mina Nur Kaymas Kimdir?

Nergisşah’ı canlandıran çocuk oyuncu  Mina Nur Kaymas çocuk üniversitesinde okuyor!

Mina Nur Kaymas Kanal D’nin sevilen ve geçen sezon final yapan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Yıldız Çağrı Atiksoy’un canlandırdığı Berrin ve Salih Bademci’nin canlandırdığı Hakan’ın kızları Zehra’dır. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Berrin ve Hakan’ın kızları Zehra’yı canlandıran Mira Nur Kaymas, şimdilerde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın Ayşe Hatun’dan doğma kızını canlandırmaktadır.

Mina Nur Kaymas 10-11 yaşlarındadır. Aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl’ın Nergisşah’ı Mina Nur Kaymas, okulunda da çok başarılıdır. Zira kendisi üstün zekalı öğrencilere eğitim veren Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde okumaktadır. Üç aşamalı sınavla öğrenci alan Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nin düzenlediği bu sınavları kolaylıkla atlatarak  eğitim almaya hak kazanmıştır.

Etiketler: , , , , , ,
Perşembe, 19 Eylül 2013, 9:00 | Biyografi | 0 Yorum | 1984 Okunma
Yazar LaLe

Siz de Yorum Yapabilirsiniz

Popüler Konular

Medcezir 29. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir 29. Bölüm Kıyafetleri

Son dönemlerin en popüler gençlik dizilerinden birisi olan Medcezir, 29 ...

2014 Yaz Plaj Modası

2014 Yaz Plaj Modası

Yaz sezonuna çok az bir zaman kaldı, havaların güzel gitmesi ve ...

2014 İlkbahar-Yaz Sokak Modası Trendleri

2014 İlkbahar-Yaz Sokak Modası Trendleri

Her sezon olduğu gibi, 2014 ilkbahar-yaz sezonuna ait sokak modası ...

Medcezir 31. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir 31. Bölüm Kıyafetleri

Medcezir dizi kıyafetleri paylaşımlarımızda sıra geldi bu hafta ...

Tarihte Huri Cihan Sultan Kimdir?

Tarihte Huri Cihan Sultan Kimdir?

Son dönemlerin ses getiren dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl hem ...